Neděle 19. září 2021
Svátek má Zita

Chomutovsko - V neděli dopoledne se do Března u Chomutova sjely desítky běžců, aby porovnaly síly v tradičním běhu, Březenské „11“.

Tuto akci už třetím rokem pořádá ZŠ a MŠ Březno za podpory Obce Březno a dalších partnerů. Tento ročník se může pyšnit zatím nejvyšší účastí. Setkalo se tu přes 200 dospělých sportovních nadšenců a 90 dětských závodníků. Běžci si mohli vybrat jednu ze tří tras. Děti běžely necelý půl kilometru. Krátká neboli začátečnická dráha měřila 4,3 km, ti odvážnější si mohli troufnout na 11,3 km v okolí obce.

„Závod je vyjímečný svou rodinnou atmosférou. Na organizaci se podílí celá škola, tedy samozřejmě i děti, které nám s přípravou velmi pomohly“, řekl Michal Vlach, organizátor a ředitel ZŠ a MŠ.

V cíli všichni získali účastnickou medaili a samozřejmě i nějakou sladkou odměnu. Závodníci také mohli ochutnat guláš, který uvařily kuchařky z místní školy. Hezčí část pedagogického sboru zase napekla sladké dobroty.

Na své si přišli i ti, kteří se přišli jenom podívat a fandit. Lidé si mohli prohlédnout stánek se sportovními potřebami. Také se tam prodával místní med, jehož koupí se podpořila malá Baruška, která bojuje se zákeřnou nemocí.

foto

2110bezci1

2110bezci3

2110bezci4

2110bezci5

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací