Úterý 11. srpen 2020
Svátek má Zuzana

Chomutov - Déle než měsíc musel strávit v izolaci, teď si pomalu očichává svůj nový domov. Samec rosomáka, kterého chomutovský zoopark pořídil ke své samici Skadi, je od středy ve výběhu. A pod drobnohledem chovatelů.

Skadi je ve výběhu od letošního jara, samce k ní chovatelé vypustili ve středu. První dny strávil jen v okolí ´dvorku´, ale v pátek už se pustil i do větších výprav po expozici. „Samozřejmě ho sledujeme. Začal se pohybovat po výběhu, hrát si s kůrou a různě dovádět. Vypadá docela akčně,“ netajila se radostí ředitelka zooparku Věra Fryčová.

Pár byl sestaven na doporučení evropského koordinátora chovu, na seznamování však mají ještě čas. „Skadi ho zatím pozoruje jen zdálky, ale všichni věříme, že si na sebe rychle zvyknou a bude to bez konfliktů,“ uvedla chovatelka Hana Kratochvílová. Jak dodává vedoucí zoologie Miroslav Brtnický, opatrnost obou zvířat je normální. „Nikdo nepředpokládal, že se k ní rozeběhne hned, jak otevřeme dvířka,“ doplnil s úsměvem.

Skoro dvouletého samce si zoopark přivezl ze zoo v ruském Novosibirsku. Protože šlo o transport ze země mimo Evropskou unii, musel strávit několik týdnů v izolaci kvůli karanténě. Z rodiště přijel bez jména, v Chomutově pro něj našli jméno Garry.

Pokud by se páru podařilo v budoucnu odchovat mláďata, bylo by to poprvé od roku 1995, odkdy chomutovská zoo tyto šelmy chová. „Není úplně snadné rosomáky odchovat, proto všichni doufáme, že se pár sblíží a jednou budeme mít důvod k radosti,“ dodává optimisticky ředitelka Fryčová.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací