Sobota 19. září 2020
Svátek má Zita

Okres Chomutov - Policisté řešili ve třetím čtvrtletí tohoto roku na Chomutovsku celkem 368 dopravních nehod, což je o 31 méně, než ve stejném období loňského roku.

I celková způsobená škoda, která se vyšplhala téměř na 15 milionů korun, je letos přibližně o milion korun nižší. Při nehodách bohužel přišli o život stejně jako ve třetím čtvrtletí minulého roku 2 lidé, těžce zraněno bylo 13 osob (vloni 12), lehce zraněných bylo 64 (vloni 71). "Nejčastější příčinou dopravních nehod zaviněných řidiči zůstává nesprávný způsob jízdy, v jehož důsledku došlo k 197 kolizím (vloni 231). Následuje ho nepřiměřená rychlost (49 případů oproti loňským 38) a nedání přednosti v jízdě (33 případů oproti loňským 60)," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku výrazně vzrostl počet nehod zaviněných zvěří, a to z 53 na 74 případů. Řidiči nemotorových vozidel měli na svědomí 5 nehod (vloni 8) a chodci zavinili 4 nehody (vloni 3). Požití alkoholu zjistili policisté v 16 případech, což je o 8 více než vloni.

Ze zmíněného počtu 368 dopravních nehod se jich 139 stalo v průběhu září. "V tomto měsíci došlo při nehodě k jednomu z úmrtí, dva lidé byli zraněni těžce, dvacet sedm lehce. Celková škoda přesáhla 5,5 milionu korun. Viníci dopravních nehod zaplatili v září na pokutách celkem 42 tisíc korun," uzavřela policejní mluvčí.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací