Neděle 5. červenec 2020
Svátek má Cyril a Metoděj

Jirkov - Jirkov spustil novou geolokační hru, ve které se hráči zábavnou a dobrodružnou formou seznámí s historií a zajímavostmi města.

Pro její instalaci stačí v prohlížeči v chytrém telefonu otevřít adresu qr.geofun.cz/459. Telefon sám nabídne instalaci bezplatné aplikace GEOFUN a následně stažení hry „Hledá se kmotr“. Pak už stačí jen dojít k jirkovskému hasičskému domu a aplikace sama nabídne odstartování hry. Cestou hráče čeká řada místních historických zajímavostí a budou plnit různé úkoly. Účelem hry je najít kmotra právě narozenému synovi z rodu slavných barokních sochařů Brokofů.

Hledá se kmotr

To se tak člověk prochází po Jirkově a najednou zjistí, že se mu narodí syn J. Bude to rozhodně sochař po otci! Kdo mu však půjde za kmotra? Pomoci najít ho může kdokoliv, kdo má dostatek důvtipu a chytrý telefon!

Jan Brokof je řezbář a sochař, za kterého mluví zejména jeho dílo a dílo jeho potomků. Jeden z nich se narodí již zítra, píše se totiž 11. září 1688! Na Ferdinanda Maxmiliána čeká slibná kariéra, stane se totiž předním sochařem české baroka! Nastávající otec tedy musí rychle sehnat porodní bábu, ale také i kmotra, který by na sebe vzal závazek, že se o syna postará, kdyby se rodičům něco přihodilo. Kmotra nebo kmotru mít Ferdinand rozhodně bude a je nezbytné Janovi při hledání pomoci! Kdo tak učiní, zažije opravdu nevšední dobrodružství! ...

Starostka města Jirkova Mgr. Darina Kováčová k nové hře dodává: „Věřím, že naše nová geolokační hra velmi potěší nejen stávající hráče GEOFUNu, ale i místní obyvatele a naše návštěvníky. Každý nyní může poznávat Jirkov a jeho historii zábavnou a dobrodružnou formou. Vždyť zážitek je to, na co se z návštěvy nejdéle vzpomíná.“
Hru je možné odehrát kdykoliv během roku a je dobré si na ni vyčlenit alespoň jeden a půl hodiny. Cestou hráče čeká mnoho místních historických zajímavostí, budou plnit různé úkoly, aby ve svém poslání uspěli.

O GEOFUNu

GEOFUN vychází z populárního geocachingu. Hry v něm přináší unikátní příběhy, jejichž součástí se stávají samotní hráči, a poznávání je tak pro ně mnohem zábavnější a přináší mnoho zážitků.

GEOFUN v sobě spojuje čtyři populární záležitosti:

1.Œ zážitky
2. cestování
3.Ž poznávání
… a to vše zdarma v  4. chytrém telefonu!

Princip hry spočívá ve využití chytrých telefonů (smartphones) se systémy iOS nebo Android, které umožňují lokalizaci. Díky GPS modulu telefon přesně ví, kde se nacházíte, a podle toho reaguje, komunikuje a uděluje úkoly. Kromě toho tak měří čas, umí nahrávat i pouštět video, zobrazovat fotografie, komunikovat s vámi hlasově, hodnotit vaše odpovědi na různé otázky, zvládá rozšířenou realitu a ještě mnoho dalšího.

Kouzlo GEOFUNu tkví v tom, že hráč neví, jaké úkoly ho čekají, dokud nedorazí na určené místo začátku geosrandy. Předem zjistí pouze stručný popis a faktory náročnosti, které jsou čtyři - fyzický, mentální, trapnosti a zábavy.

Plnění úkolů sleduje a kontroluje samotná mobilní aplikace prostřednictvím technických možností (senzorů), které chytrý telefon má k dispozici. Hráči pak dostávají tzv. geonky (body) podle úspěšnosti plnění úkolů. Získané geonky pak určují celkové skóre a umožňují hrát o různé ceny v aktuálně probíhajících soutěžích.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací