Čtvrtek 28. květen 2020
Svátek má Vilém

Chomutov - V souvislosti se začátkem školního roku prezentují policisté preventivní projekt „Zebra se za tebe nerozhlédne“, který dostává novou podobu. Kromě stávající preventivně informační činnosti zaměřené zejména na bezpečí chodců při přecházení vozovky nabízejí policisté k využití pracovní sešit pro děti. Ten je zaměřený nejen na bezpečnost v silničním provozu, ale také na osobní bezpečí.

V sešitu čekají na děti témata navazující na aktuální roční období a s ním spojená úskalí nejen v dopravě. "Děti se při práci se sešitem prostřednictvím různých úkolů hravou formou dozví nebo si zopakují, jak se bezpečně pohybovat v provozu v různých rolích. Úkoly a tématy provede malé čtenáře oblíbená Zebra, která s inovací projektu získala novou podobu. Sešit je určen zejména pro žáky třetích a čtvrtých ročníků základních škol, ale také pro družiny, domy dětí a mládeže, zájmová sdružení apod.

V těchto týdnech na jedné z chomutovských základních škol představuje sešit policistka z oddělení tisku a prevence. Každý týden se žáky třetích a čtvrtých tříd pracuje na úvodních tématech obsažených v sešitu „Zebry“. Děti se do práce zapojují nejen plněním úkolů v sešitu, ale i živou diskusí s policistkou.

Sešit i přehledný manuál k práci s ním je volně dostupný na webových stránkách policie. Pracovat s ním tak v případě zájmu může úplně každý, třeba i doma.

foto

1809zebra1

1809zebra2

1809zebra3

1809zebra4

1809zebra6

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací