Pátek 21. únor 2020
Svátek má Lenka

Kadaň - Policisté obvinili 42letou ženu z Kadaně ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Toho se měla dopustit v minulém týdnu v Kadani. Tam měla ve večerních hodinách zapálit papírový odpad vně plastového kontejneru na papír, čímž došlo k zahoření a zničení tohoto kontejneru a dále k poškození sousedního kontejneru a přístřešku na popelnice. Tato žena je u policistů takzvaně známou firmou.

Škoda byla předběžně vyčíslena na cca 13 tisíc korun. Žena sama pak volala na linku 158 s tím, že požár založila. “Za vinu je jí však kladeno i další jednání, tentokrát ze srpna. I tehdy měla zapálit v Kadani plastový kontejner. Policisté ji již v srpnu kvůli tomuto skutku vyslýchali a žena se doznala,“ uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská. Srpnové jednání bylo s ohledem na škodu těsně pod pět tisíc korun posouzeno původně jako přestupek. Vzhledem k tomu, že žena podle dosavadních zjištění v jednání pokračovala, byly škody ze srpna i září sečteny a nyní jsou tyto skutky posuzovány jako pokračující trestný čin.

Kromě uvedených skutků je žhářka stíhána za zapálení čtyř kontejnerů v polovině července (psali jsme zde). Již tehdy policisté podali po zahájení trestního stíhání podnět na vzetí dotyčné do vazby. Žena však byla soudem propuštěna a místo vazby jí byl stanoven dohled probačního úředníka. „Nyní tedy vyšetřovatel opětovně podal podnět ke vzetí do vazby, který tentokrát státní zástupce i soudce akceptovali a obviněná byla umístěna do vazební věznice. V případě uznání viny soudem jí hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodala policejní mluvčí.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací