Úterý 31. březen 2020
Svátek má Kvido

Žatec – Stop masakru! Tak začíná text tvůrců petice, kteří požadují stavbu dvou kruhových objezdů v Plzeňské ulici v Žatci. Jedna má podle nich být na příjezdu do města od Mostu na křižovatce na Staňkovice, druhá u výjezdu ze Žatce na Podbořany u Tesca.

„Máme toho dost!!! A ptáme se, kolik životů musí ještě vyhasnout? Kolik lidí se musí ještě zmrzačit? O kolik svých blízkých musí lidé ještě přijít kvůli nepřehledným křižovatkám a bezohledným lidem za volantem?“ ptá se autorka textu Pavla Nováková.

Lidé podepsaní pod elektronickou peticí požadují stavbu dvou kruhových objezdů na dvou výše uvedených křižovatkách, které by zpomalily provoz a umožnily plynulost provozu na této silnici.

Plzeňská ulice je hlavní silničním tahem z Ústeckého kraje na Plzeň. Na křižovatce u Tesca vloni v prosinci při nehodě zahynula žena. Na křižovatce na Staňkovice se stala vážná nehoda v tomto týdnu. Resuscitovali tam řidiče osobního auta, který se srazil s nákladním vozem.

2408krizovatkazatec2

Křižovatka na Staňkovice, kde došlo k poslední vážné havárii. Foto: e-deniky.cz

Podle informací regionálního Deníku město o přestavbu usiluje dlouhodobě, ale zatím nedošlo k dohodě s Ředitelstvím silnic a dálnic.

Petici naleznete na tomto odkazu.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací