Středa 12. srpen 2020
Svátek má Klára

Chomutov – Stačí stisknout zelené tlačítko a dvířka se otevřou, pak je jen chvilinka na to, vložit dovnitř dítě a vše se zase automaticky zavírá. V tu chvíli už v nemocnici vědí, že v babyboxu je miminko. A na mobil jeho zakladatele přichází snímek děťátka. Tak to funguje v nové schránce, kterou zprovoznili v Nemocnici Chomutov.

Ve čtvrtek se tam veřejnosti představil babybox nové generace, který nahradil starší přístroj z roku 2008. Je přístupný z ulice a nachází se na budově dětského oddělení u vchodu z Edisonovy ulice. Jde o budovu označovanou jako B.

V Chomutově za dobu provozu zachránil babybox v říjnu 2012 malého chlapce. V české zemi bylo do 76 babyboxů za čtrnáct let odloženo 191 děťátek. V letošním roce pomohly babyboxy vstoupit do nového a snad lepšího života již jedenácti dětem.

Nový babybox je zhotovený z antikorového plechu, jeho dvoukřídlá dvířka se otvírají automaticky a po vložení děťátka a aktivaci senzoru se zcela samočinně zavřou. Ručičky či nožičky děťátka jsou chráněny proti kolizi s dvířky fotobuňkami. Vnitřní prostor bedýnky je klimatizován. Babybox je opatřen náhradním zdrojem energie a napojen mnohonásobně jištěnou signalizací na stálou službu a na mobilní telefony.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací