Čtvrtek 28. květen 2020
Svátek má Vilém

Chomutov - Policejní vyšetřovatel po několikaměsíčním prověřování v těchto dnech obvinil ze spáchání trestného činu podvodu 48letou ženu z Chomutova. Ta podle zjištění neoprávněně vyinkasovala na dvou pojišťovnách částku přesahující 200 tisíc korun.

Žena měla v jistém časovém úseku uzavřít na sebe a svého syna životní pojistky, které obsahovaly i úrazové plnění. Policisté zjistili, že obviněná během jednoho roku devětkrát čerpala pojistné plnění za různé úrazy. Ty se měly stát jí nebo jejímu synovi. Pojišťovny jí za různé pády či uklouznutí vyplácely nemalé částky.

"U žádného z těchto úrazů se následně neprokázalo, že by se stal. Podle policistů si žena smyšlenými událostmi chtěla vylepšit svoji finanční situaci. U dvou úrazů se dokonce shodoval den, kdy k nim mělo dojít. Žena udávala, že upadla na schodech – a ve stejný den měl její syn upadnout z dětského jízdního kola," přibližuje podvodné jednání mluvčí policie Alena Bartošová.

Případ je nadále ve vyšetřování. V případě uznání viny obviněné hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací