Pátek 17. leden 2020
Svátek má Drahoslav

Chomutov - Policejní vyšetřovatel po několikaměsíčním prověřování v těchto dnech obvinil ze spáchání trestného činu podvodu 48letou ženu z Chomutova. Ta měla falšovat pojistky. Konkrétně si vymýšlela různé úrazy, které se měly stát jí osobně nebo jejímu synovi. Žena neoprávněně získala na dvou pojišťovnách částku přesahující 200 000 korun.

Žena měla uzavřít na sebe a svého syna životní pojistky, které obsahovaly i úrazové plnění. Během jednoho roku pak devětkrát čerpala pojistné plnění za různé úrazy. Ty se měly stát jí nebo jejímu synovi. “Pojišťovny jí za různé pády či uklouznutí vyplácely nemalé částky. U žádného z těchto úrazů se následně neprokázalo, že by se stal,” sdělila k případu policejní mluvčí Alena Bartošová.

Podle policistů si žena smyšlenými událostmi chtěla vylepšit svoji finanční situaci. U dvou úrazů se dokonce shodoval den, kdy k nim mělo dojít. “Žena udávala, že upadla na schodech, a ve stejný den měl její syn upadnout z dětského jízdního kola,” upřesnila Bartošová.

Případ je nadále ve vyšetřování. V případě uznání viny hrozí 48leté ženě trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací