Středa 5. srpen 2020
Svátek má Kristian

ČR – Hasiči provedou požární kontroly takzvaných únikových her v České republice. Reagují tak na tragickou událost v polském Koszalinu, kde uhořelo v prostorách escape hry pět dívek.

„Proto v lednu přistoupíme k vyhlášení mimořádných tematických kontrol provozovatelů obdobných her. Cílem požárních kontrol bude prověřit především možnosti evakuace, funkčnosti požárně bezpečnostních zařízení a věcných prostředků požární ochrany a bezpečný provoz elektrických či jiných požárně nebezpečných zařízení,“ uvedla Květoslava Skalská, ředitelka odboru prevence generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.

Prověřováno bude také, zda prostory provozování her byly k tomuto účelu zkolaudované.

Únikové hry jsou fenoménem posledních let, najdete je skoro v každém větším městě Ústeckého kraje. Jejich smyslem je zavřít člověka nebo tým lidí do místnosti či do komplexu místností a pomocí různých nápověď, které musí hráči najít, uniknout většinou v pevně stanoveném čase.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací