Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada

Karlovarský a Ústecký kraj – Téměř na celém území Karlovarského kraje a ve třech okresech Ústeckého platí nová výstraha Českého hydrometeorologického ústavu. V Božím Daru vyhlásili kalamitu.

Výstraha před vznikem sněhových jazyků, které se budou s velkou pravděpodobností tvořit, směřuje hlavně k řidičům a platí do sobotní půlnoci v polohách nad 700 metrů nad mořem, tedy nejvíce v oblasti Krušných hor. Platná je pro Karlovarský kraj s výjimkou Ašska, a dále pro region Kadaňska, Chomutovska, Litvínovska a Teplicka.

Čekat lze podle meteorologů zhoršení sjízdnosti komunikací, některé vozovky mohou být nesjízdné. Na Moldavě pracují sněžné frézy na postupném zprůjezdňování silnic. Platí zde kalamitní stav. O víkendu vlaky na Moldavu pojedou. Trať je již projeta. Zbývá odklidit sníh na peroně moldavského nádraží.

Kalamita v Krušných horách

Kalamitní stav vyhlásili také na Božím Daru, pokud tam nebydlíte nebo nemáte zajištěné ubytování s parkováním, nedostanete se tam. Vjezd pro ostatní motoristy je zakázán minimálně do pondělka.
Aktuálně napadlo dalších 10 centimetrů sněhu a hustě sněží. Některé místní komunikace jsou prozatím s velkým rizikem průjezdné pouze pro zásobování, a to v šíři menší než 2,5 metru. Sněhové bariéry místy dosahují až 1,5 metru.

Tento kalamitní stav nouze pro správní území města Boží Dar platí do odvolání.

I jinde na horách je při řízení auta je nutná zvýšená opatrnost. Při cestování sledujte dopravní zpravodajství. Na horách dodržujte pokyny Horské služby.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací