Neděle 7. březen 2021
Svátek má Tomáš

Ústecký kraj Představenstvo Krajské zdravotní schválilo finanční plán společnosti pro rok 2019, který zahrnuje změny v odměňování zaměstnanců společnosti. Pro rok 2019 počítá firma starající se o pět největších nemocnic v Ústeckém kraji s meziročním nárůstem osobních nákladů o 392 milionů korun. Oproti roku 2018 jde o navýšení o 9,7 procenta.

„Změny v odměňování, které proběhnou od 1. ledna 2019, se soustředí především na nelékařský zdravotnický personál. Vycházejí ze schváleného nařízení vlády a úhrad za zdravotní péči pro příští rok a rozšiřují systém stabilizačních příplatků. Například u všeobecných sester třísměnném nepřetržitém provozu se zvyšují na 7000 Kč měsíčně. Navýšení mezd se dočkají také sanitáři a ošetřovatelé v nepřetržitém směnném provozu, a to o 2000 Kč, fyzioterapeuti, ergoterapeuti a sálové sestry si polepší o 4000 Kč a sestry v jednosměnném provozu získají příplatek 1500 Kč. Změny v odměňování zahrnují také nárůst minimální mzdy a souvisejících příplatků,“ informoval Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní.

Prostřednictvím Krajské zdravotní spravuje Ústecký kraj pět páteřních nemocnic regionu v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostu a Chomutově.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací