Úterý 18. únor 2020
Svátek má Gizela

Ústecký kraj – Do konce týdne bude na silnicích v Ústeckém kraji probíhat dopravně preventivní akce zaměřená na bezpečnost chodců. Policisté připomínají, že za prvních šest měsíců letoška šest chodců při nehodách zemřelo.

Policisté při akci „Zebra se za Tebe nerozhlédne“ připomínají, jak správně přecházet vozovku. Během prvních dnů školního roku upozorňují na přechodech pro chodce na dodržování pravidel bezpečného přecházení na pozemních komunikacích. Svou pozornost zaměřují zejména do lokalit v blízkosti základních škol, kde dětem i jejich rodičům připomínají, jak správně přecházet vozovku, i tu skutečnost, že chodci mají nejen práva, ale také i povinnosti.

„V prvním pololetí letošního roku došlo v Ústeckém kraji ke 170 dopravním nehodám s chodci; šest z nich nehodu nepřežilo,“ připomíná policejní mluvčí Šárka Poláčková. Zemřelo i jedno dítě mladší patnácti let. Sedmnáct lidí bylo těžce zraněno.

Na přechodech se stalo 143 havárií, v jejich těsné blízkosti pak dalších 215.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací