Sobota 25. červen 2022
Svátek má Ivan

Klášterec nad Ohří - Novou veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily všech značek a typů nabízí obyvatelům a návštěvníkům Klášterec nad Ohří. Stanice se nachází v centru města na parkovišti u komerčního centra v sousedství silnice I/13, která půlí město na jeho historickou a novou část.

Dobíjecí stanice od skupiny ČEZ je vybavena dvojicí konektorů se standardem Mennekes s parametry dobíjení 32 A / 400 V. Celkově provozuje Skupina ČEZ v Ústeckém kraji 6 rychlodobíjecích stanic a 8 stanic normálního dobíjení. Celkově pak provozuje v celé České republice více než stovku dobíjecích stanic, z toho přes 50 rychlodobíjecích.

I v České republice se elektrická auta stávají běžnou součástí zejména městského provozu. Toho jsou si vědomi i v Klášterci. „Elektromobily vnímáme jako prostředek ke zlepšení ovzduší ve městech, a jsme proto rádi, že zázemí k jejich dobíjení už funguje i u nás. Navíc je stanice postavena na velmi vhodném místě, takže kromě místních si mohou dobít svůj vůz i ti, co projíždějí Kláštercem ať již od Chomutova nebo Karlových Varů,“ řekl Štefan Drozd, starosta Klášterce nad Ohří.

 V České republice je aktuálně registrováno zhruba 2 000 elektromobilů. Odhady dalšího vývoje hovoří v horizontu několika let o ročních prodejích v řádu tisíců elektromobilů a plug-in hybridů.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz