Sobota 27. listopad 2021
Svátek má Xenie

Teplicko – V zatopeném lomu Barbora pokračuje dnes pátrání po dvou pohřešovaných potápěčích. Ti se v úterý dopoledne po výcviku nevynořili z vody. Přestože je okamžitě začali hledat jejich kamarádi, hasiči i policejní potápěči, nebylo pátrání úspěšné.

Jezero Barbora je zatopený lom, místy je tady až sedmdesátimetrová hloubka, pátrání je tudíž velmi náročné. Na Barboru byli proto již včera povoláni potápěči z oddělení speciálních potápěčských a výcvikových činností v Brně. Ti dno prohledávají pomocí sonaru a speciálního robota. „Zatím potápěči nikoho nenašli,“ řekl našemu on-line deníku ve středu dopoledne policejní mluvčí Daniel Vítek.

Hledaní potápěči mají být báňští záchranáři. Podle televize Nova probíhal v úterý na Barboře výcvik hasičů ze Severočeských dolů. Policie se k totožnosti pohřešovaných dosud nevyjádřila. Vzhledem k tomu, že potápěči jsou pohřešovaní už 24 hodin, není pravděpodobné, že by tak dlouhou dobu pod vodou přežili. 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací