Sobota 27. listopad 2021
Svátek má Xenie

Jirkov - Kvůli loňské kalamitě mají jirkovští lesáci nejen spoustu práce, ale také spoustu dřeva. To modřínové, které je méně žádané než jiné druhy, teď nabízejí dokonce se slevou.

Modřín se řadí mezi nejtvrdší z běžně dostupných jehličnanů. Jak lesáci připomínají, oproti smrku má vyšší výhřevnost a při spalování uvolňuje nepatrně více kouře než smrkové dřevo. To kvůli vyššímu obsahu pryskřice. „Není proto vhodný pouze do otevřených krbů,“ dodává ředitel Lesů města Jirkova Jaromír Fiala.

Za jeden prostorový metr modřínového dřeva teď chtějí lesáci zhruba o stovku méně, než jsou běžné ceny. Třeba pokud si ho sami odvezete z lesa, zaplatíte jen pětistovku za metr. Pracovníci lesů jsou samozřejmě ochotni dřevo i nařezat. Běžně je řežou na metrová polena, po domluvě a za příplatek je ale možné špalky zkrátit až na 25 až 33 centimetrů.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací