Středa 12. srpen 2020
Svátek má Klára

Slaný - Ve čtvrtek 14. června deset minut před pátou hodinou ranní byla na linku tísňového volání HZS Středočeského kraje oznámena vážná nehoda dvou vozidel na silnici číslo 7 u Slaného poblíž obce Studeněves v okrese Kladno.

Operační důstojník vyslal k události profesionální jednotky ze stanic HZS Slaný a HZS Kladno a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Zlonice. Nehoda se stala přibližně na 24. kilometru na západním obchvatu Slaného, kde se srazil cisternový nákladní automobil s dodávkou.

Cisterna převážející tekutý asfalt skončila po střetu v příkopu na levém boku a v kabině zůstal zaklíněný řidič, který podle vyjádření lékaře zdravotnické záchranné služby svým zraněním na místě podlehl. Těžce zraněného řidiče ze zcela zdemolované dodávky předali hasiči zdravotnickým záchranářům. Po poskytnutí intenzívní lékařské péče byl pacient transportován vrtulníkem do motolské nemocnice v Praze.

Po osmé hodině dojel na místo koroner k ohledání těla zesnulého řidiče, které z kabiny hasiči vyprostili pomocí dvou hydraulických sad. Nehodu vyšetřuje dopravní policie ve spolupráci s kriminalisty.

"Při kolizi uniklo z palivové nádrže cisterny několik desítek litrů nafty, která se roztekla po vozovce. Hasiči zabránili jejímu úniku mimo silnici, ovšem rozsah dalšího případného rozšíření pod vozidlo nebylo možné v dané chvíli zjistit. K úniku asfaltu nedošlo, ale před vytažením a převrácením cisternového návěsu na kola bude nutné celý obsah přečerpat do náhradní cisterny, kterou zajistila přepravní firma," uvedl Ladislav Holomčík, mluvčí HZS Středočeského kraje.

Úplná uzavírka silnice mezi křižovatkami na 22. a 25. kilometru potrvá podle odhadu celé dopoledne, odklon po vedlejších silnicích řídí policejní hlídky. Podle policejního dopravního servisu se dá se zprovozněním silničního tahu počítat okolo 14. hodiny.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací