Čtvrtek 11. srpen 2022
Svátek má Zuzana

Chomutovsko - Města Chomutov a Jirkov v letošním roce zásadně obnovují vozový park trolejbusů a autobusů městské hromadné dopravy. Celkem dopravní podnik pořídí 30 nových vozidel (15 trolejbusů a 15 autobusů) za 274 milionů korun. Nové vozy v těchto dnech postupně najíždějí do dopravního podniku a některé už se objevily i v ulicích měst. Podívat se na nové autobusy a trolejbusy bylo ve středu také vedení Chomutova a Jirkova.

Staré trolejbusy, z nichž většina má za sebou více než 24 let provozu, nahradí 5 nových dvanáctimetrových vozidel a 10 kloubových vozidel dlouhých 18 metrů. V Chomutově a Jirkově začne jezdit také 10 nových autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn za 65 milionů korun. Devět autobusů bude krátkých (12 metrů) a jeden bude kloubový (18 metrů). V lednu 2020 přibude do obnoveného vozového parku dalších 5 autobusů (tři 12ti metrové a dva kloubové).

1705bus

Jeden z nových trolejbusů.   Zdroj: facebook/město Chomutov

Moderní nízkopodlažní vozy jsou vybaveny plošinu pro vozíčkáře, vnitřním informačním systémem na LCD panelech, kde se zobrazí průběh linky po zastávkách, tarifní zóny, čas a další doplňující informace. Infopanely mohou využít města také k informování občanů. Ve vozidlech je zabudovaný i kamerový systém u všech dveří a na stropě, včetně couvací kamery. Novinkou je nové barevné provedení karoserie vozidel v modro – bílé se stříbrným pruhem.

Část z nové flotily dopravního podniku už můžete vídat v chomutovských a jirkovských ulicích v těchto dnech. Poslední starý trolejbus odjede závěrečnou jízdu 30. června, pak už budou v Jirkově i Chomutově jezdit jen samé nové vozy. Jeden starý trolejbus, který je v relativně nejlepším stavu, dopravnímu podniku zůstane jako historické vozidlo, bude postupně opraven a využíván pro příležitostné „historické“ jízdy v rámci různých akcí.

1705bus3

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz