Neděle 20. leden 2019
Svátek má Ilona

Ústecký kraj – V pěti lokalitách v Ústeckém kraji začnou za pár dní dozrávat jahody, jejichž osud není v tuto chvíli jasný. Zůstanou tam ležet? Začne je někdo sklízet jako v předešlých letech?

Společnost Farm Fruit je totiž v insolvenčním řízení, před rozhodnutím o úpadku. Insolvenční řízení bylo zahájeno 27. dubna letošního roku. Insolvenční návrh podaný téhož dne doslova říká: „Podnikatelská činnost dlužníka spočívala zejména v pěstování ovoce a zeleniny s následným prodejem odběratelům. Za účelem realizace zemědělské výroby dlužník sjednával mj. nájemní smlouvy a smlouvy o úvěru, přičemž finanční prostředky naposledy investoval zejména do pěstování jahod. Tyto plodiny dlužník však již nebude schopen dopěstovat a sklidit, jelikož mu byly vypovězeny nájemní smlouvy a smlouva o úvěru a dále se dostal do platební neschopnosti zejména z důvodu dosud nevrácených odpočtů za DPH.“

Společnost ještě vloni pěstovala jahody na pěti plantážích v Ústeckém kraji, kde se prováděl jejich samosběr. Pole s jahodami jsou u Žiželic, Nemilkova, Hudcova, Cítolib a Droužkovic.

Redakce v tomto týdnu navštívila pole ležící mezi Nemilkovem a Havraní. Nenacházela se tam žádná zemědělská technika, mezi řádky s jahodami prorůstá řepka. Část pole přikrytá kvůli postupnému dozrávání je znovu odkrytá, s potrhanými plachtami.

Další vývoj insolvenčního řízení a dění na plantážích budeme sledovat. Samosběr obvykle začínal na přelomu května a června a trval až do poloviny července.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací