Sobota 25. červen 2022
Svátek má Ivan

Chomutov - Nepořádek, odpadky, silný zápach moči. Takhle to vypadalo v jednom z bytů v Bezručově ulici v Chomutově. Starší žena, která tady žije, se o sebe totiž nedokázala sama postarat. Je nemocná a její manžel, který nejspíš vše zajišťoval, skončil v nemocnici.

Na neutěšenou situaci v bytě se přišlo náhodou. Manžel ženy se během své hospitalizace v nemocnici svěřil jedné ze zdravotních sester, že má o svoji nesoběstačnou ženu strach. Sestřička proto požádala o pomoc městskou policii, která se na určenou adresu vyjela podívat. Záhy bylo jasné, že obavy muže byly oprávněné.

Když se strážníkům podařilo ženu zkontaktovat, zjistili, že chodí o berlích a i během hovoru se cítila unavená a musela si jít odpočinout. V bytě byl všude nepořádek, odpadky a silný zápach moči. Dále se hlídka dozvěděla, že v domácnosti žije i pes, kterého nemá kdo venčit a starat se o něj.

Strážníci se snažili ženu přesvědčit, aby se nechala převézt do nemocničního zařízení. Ta nakonec svolila a po několika různých telefonátech se podařilo spojit s ošetřující lékařkou, která zajistila odvoz do nemocnice. Strážníci ženě pomohli sbalit nejnutnější věci a vyrozuměli o situaci v rodině sociální pracovnici, která přislíbila další pomoc. Po odvozu ženy do nemocnice městská policie ještě zajistila byt a převezla do útulku psa, o kterého se dočasně neměl kdo postarat.

1505byt1

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz