Sobota 25. červen 2022
Svátek má Ivan

Chomutov – Městská policie v Chomutově se v úterý 17. dubna zapojila do celorepublikové akce Jehla 2018, která byla zaměřena na sběr injekčních stříkaček po narkomanech. Chomutov vyšel z akce jako jedno z nejčistších měst v republice, strážníci totiž na zdejších hřištích v inkriminovaný den neobjevili ani jednu stříkačku nebo jehlu. Měsíčně se jich ale ve městě bohužel najde většinou více než stovka.

V rámci akce jehla kontrolovali chomutovští strážníci hřiště na sídlištích Písečná, Zahradní, Kamenná, Březenecká, Zadní Vinohrady a okolí nemocnice. Celkem bylo zkontrolováno 13 pískovišť a jejich přilehlé okolí. Všechna místa byla čistá.

To však neznamená, že by se injekční stříkačky od narkomanů v ulicích města nenacházely vůbec. Měsíčně se jich v Chomutově najde kolem 100 až 150. Strážníci i asistenti prevence kriminality je sbírají denně, většinou v křoví, u garáží nebo třeba i ve vchodech domů. Na odchozené injekce upozorňují městskou policii i samotní občané.

Celostátní akce Jehla 2018 se zúčastnilo přes 470 strážníků společně s 42 asistenty prevence kriminality ze 40 měst. Celkem se sesbíralo 996 kusů infekčního materiálu po narkomanech. Nejvíce stříkaček a jehel objevili strážníci v Mladé Boleslavi – 243 kusů a Ostravě – 173 kusů.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz