Středa 8. prosinec 2021
Svátek má Květoslava

Chomutov – Z chomutovského zimního stadionu na Zadních Vinohradech unikl dnes (19. dubna) v ranních hodinách čpavek. Kvůli havárii muselo být evakuováno 116 lidí z objektů v okolí stadionu. Podle oficiálního vyjádření města způsobila únik čpavku technická závada ve strojovně chladicího systému.

K úniku čpavku došlo kolem šesté hodiny ranní. „Okamžitě zasáhli pracovníci Kultury a sportu a aktivoval se integrovaný záchranný systém,“ řekl primátor Marek Hrabáč. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor, městská i republiková policie.

Z preventivních důvodů museli být evakuováni obyvatelé ze čtyř domů ve Sluneční ulici, pracovníci a hosté hotelu Aréna a okolních sportovišť, celkem se podle hasičů jednalo o 116 lidí. „S Policií České republiky jsme pro jistotu prohledávali i nedaleké zahrádky,“ popsal situaci na místě zástupce ředitele městské policie Jiří Vaniček. Jako evakuační plocha bylo určeno parkoviště u Aquasvěta, kam hasiči přistavili autobus.

Důvodem, proč čpavek unikl, byla technická závada ve strojovně zimního stadionu, kde nedoléhal ventil odolejování ledových ploch. Čpavku podle vyjádření města uniklo jen nepatrné množství. Preventivní opatření integrovaného záchranného systému bylo odvoláno v devět hodin dopoledne.

Více jsme o úniku čpavku na chomutovském zimním stadionu psali zde:

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací