Sobota 25. červen 2022
Svátek má Ivan

Klášterec nad Ohří – Do Klášterce přijede v polovině května protidrogový vlak Revolution train. Na svém webu o tom informuje klášterecká radnice.

Rada města na svém posledním jednání schválila smlouvu s Nadačním fondem Nové Česko, které projekt Revolution train zajišťuje. Vlak přijede do Klášterce nad Ohří ve čtvrtek 17. května a bude zde k dispozici pro II. stupeň základních škol a studenty místního gymnázia. Současně v areálu Základní školy Petlérská proběhne komunitní den.

Protidrogový vlak je speciálně vybavená stříbrná vlaková souprava, v interiéru návštěvníci procházejí 5D projekcí, která ukazuje hrozby závislostí na drogách a vede k přemýšlení o hodnotě lidského zdraví. Kam až může vést drogová závislost, to prozradí promítaný film v interiéru vlaku. Příběh podle skutečné události je připomínán v jednotlivých vagónech reálným ztvárnění míst z promítaného filmu. Návštěvníci se dostanou k autohavárii, do výslechové místnosti, do vězeňské cely (na snímku dole) a poznají, jak vypadá drogové doupě.

Projekt je studenty velmi pozitivně hodnocen, jedná se totiž o jedinečný zážitek a děti na rozdíl od někdy nudných přednášek ve škole opravdu baví. Na začátku vlaku vyplní žáci a studenti anonymní dotazník, který je pak vyhodnocen. Výsledky jsou předány učitelům s doporučením, jakým směrem se při výuce a prevenci ubírat. Protidrogový vlak již navštívilo více než 55 tisíc návštěvníků ve čtyřech zemích. Je podporován mimo jiné i česko-německým fondem budoucnosti.

2005vlak

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz