Sobota 15. prosinec 2018
Svátek má Radana a Radan

Jirkov - V obřadní síni Městského úřadu v Jirkově se v pondělí 12. března setkal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s rodinou prvního občánka narozeného v roce 2018 na území Ústeckého kraje ale i celé České republiky. Hejtman s maminkou podepsal darovací smlouvu na finanční dar, který rodina obdrží od Ústeckého kraje.

První miminko letošního roku se narodilo pouhých 25 vteřin po půlnoci mamince Daniele Hrabalové z Jirkova. Vzhledem k tomu, že se jednalo o vůbec první narozené dítě v celém Česku, rozhodla se Rada Ústeckého kraje rodině věnovat finanční dar ve výši 30 tisíc korun. „Za Ústecký kraj Vám blahopřeji a malému Kubíkovi bych přál, aby byl zdravý, spokojený a vyrůstal v dobré rodině,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček. Rodina dostala již dříve také finanční dar od města Jirkova. Jednalo se konkrétně o 10 tisíc korun, které uvolnil ze svého fondu starosta Jirkova Radek Štejnar.

Dnes již tříměsíčního Jakuba Hrabala přivedla maminka na svět v kadaňské nemocnici pouhých dvacet pět sekund po půlnoci s mírou 50 centimetrů a váhou 3,67 kilogramu. Malý Kubík má ještě staršího brášku Tadeáše.

 

01
Rodina Hrabalových

03

Tříměsíční Jakub má již staršího bratra Tadeáše.

04

Nezbytný podpis darovací smlouvy.

05

A pro malého Kubíka ještě certifikát, který mu navždy připomene, že byl prvním narozeným miminkem ČR v roce 2018.   Zdroj: Ústecký kraj

 

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací