Úterý 26. květen 2020
Svátek má Filip

Komořany - Až bude toto dílo ke konci příštího roku hotové, zajásají hlavně řidiči cestující mezi Mostem a Chomutovem. Od loňského listopadu se staví mimoúrovňová křižovatka na silnici I/13 u bývalých Třebušic u Komořan. Po jejím vzniku bude silnice z Mostu na Chomutov - a samozřejmě i v opačném směru - kompletně čtyřpruhová.

Mimoúrovňová křižovatka Třebušice je pokračováním výstavby a modernizace silničního tahu I/13 (E 442), který spojuje důležitá průmyslová centra na severu Čech – Chomutov, Most, Teplice a Ústí nad Labem. Po jejím ukončení bude kompletní čtyřpruhové uspořádání silnice I/13 mezi městy Chomutov a Most.

„Hlavním důvodem zkapacitnění silnice I/13 je jednak poměrně silné dopravní zatížení zejména nákladní dopravou a také snaha o homogenizaci silničního tahu I. třídy jako hlavní podkrušnohorské magistrály,“ okomentoval zahájení výstavby generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

2502silnicekomorany2

Zde se dodělá silniční most přes železniční trať. Foto: e-deniky.cz

Mimoúrovňová křižovatka Třebušice navazuje na stavbu přeložky silnice I/13 Jirkov – Třebušice a řeší jeden z uzlových bodů na této trase – vykřížení se železniční tratí, včetně řešení rekonstrukce stávajícího mostního objektu nad touto tratí, napojení silnice II/255 Záluží – Komořany – Hořany – Postoloprty a v neposlední řadě i napojení jednotlivých průmyslových objektů na území Komořan a Třebušic na rekonstruovanou silnici I/13.

Území pro stavbu je geologicky složité, v minulosti bylo zasaženo těžbou uhlí. Proto bude nutné provést sanaci dvou důlních komor a věnovat zvýšenou pozornost zakládání stavby.

Hlavní trasa:

  • délka: 1342 m
  • plocha vozovek: 37 125 m2
  • počet stavebních objektů: 46
  • zhotovitel: EUROVIA CS, a.s
  • cena stavby dle smlouvy: 192 mil. Kč
  • termín výstavby: 11/17 – 10/19

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací