Sobota 19. září 2020
Svátek má Zita

Chomutov - Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov uspořádala ve školním autoservisu krajskou soutěž automechaniků středních škol Ústeckého kraje. Soutěž je organizována v rámci akce České ručičky 2018, jejímž vyhlašovatelem je ministerstvo školství a Jihomoravský kraj.

Krajské soutěže se zúčastnilo 20 automechaniků, vítězů školních kol z deseti středních škol Ústeckého kraje, které tento obor vyučují. Soutěžící plnili teoretické úkoly z konstrukce automobilů a také si museli poradit se simulovanými závadami na osobních automobilech, při kterých museli prokazovat své znalosti z ovládání moderní techniky, ale také svou zručnost a přesnost.

A jak celá soutěž dopadla? Vítězem se stal Lukáš Zoul z Gymnázia a Střední odborné školy Podbořany, na druhém místě se umístil Ondřej Mašek ze SOŠ technické a zahradnické Lovosice a na třetím místě Jiří Kraml z pořádající školy. Soutěžící, kteří se umístili na prvním a druhém místě, postupují do celostátního kola, které se uskuteční od 26. do 28. března v Mladé Boleslavi.

2402soutezautomechanici2

Vítězové. Foto: Ústecký kraj

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací