Čtvrtek 21. leden 2021
Svátek má Běla

Jirkov – Jirkovští zastupitelé mírně upravili vyhlášku, která se týká chovu psů ve městě. Úpravy jsou ale jen kosmetické, výše poplatků se nemění.

Tisícovka za psa v paneláku, tři stovky v rodinném domě. Takové jsou základní sazby poplatků ze psy v Jirkově „Změny ve vyhlášce jsou jen kosmetické a netýkají se samotných poplatků,“ podotkl k tomu vedoucí finančního odboru Josef Koprušťák. V platnosti také zůstává zvýhodnění důchodců, kteří za psa platí jen stokorunu ročně.

Částky jsou vždy za jednoho psa, druhý a každý další pak stojí o něco více. V panelovém či činžovním domě (s více než šesti byty) 1500 korun, u rodinného domu či na zahradě 450 korun a v případě seniorů 150 korun.

Pro zajímavost – ve vyhlášce je myšleno i na občany, kteří jsou trvale hlášeni v místě úřadu, tedy na náměstí Dr. E. Beneše. Většinou jde o bezdomovce. Mají stejnou sazbu jako lidé v panelácích, za svého psa by tedy ročně měly platit tisícovku.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací