Středa 18. květen 2022
Svátek má Nataša

Všehrdy - Ve Věznici Všehrdy se konala prostřednictvím zástupce Rubikon centra Burza práce pro odsouzené, kteří mají plánovaný konec trestu v řádu několika měsíců.

Přednášející nejprve odsouzeným projekt představí, poté následuje vyplnění dotazníků a je dán prostor pro konkrétní dotazy. Tohoto sezení se zúčastnilo 13 odsouzených. Cílem projektu je oslovit co nejvíce odsouzených, kteří mají zájem zařadit se po výkonu trestu zpět do zaměstnání a nemají zpravidla kde bydlet .

Odsouzení Věznice Všehrdy se tohoto projektu účastnili již počtvrté. Od listopadu 2017 se burzy zúčastnilo 19 odsouzených, z toho již tři odsouzení do zaměstnání po výkonu trestu nastoupili. Program je určen pro odsouzené, kteří mají pevný výstup z výkonu trestu odnětí svobody cca do 6 měsíců od účasti na jednotlivých sezeních.

Pro odsouzené s potřebou zajištění zaměstnání s ubytováním je převážně v současné době nabízena pozice operátorů výroby v regionech Liberec, Plzeň, Polička a v Karlovarském kraji. Bez ubytování jsou možnosti zaměstnání i v Praze, například na pozicích skladníků. V místech kde Rubikon centrum nemá pobočku, může uchazečům o práci a bydlení zajistit na základě dohody s místními organizacemi, např. se sociálními kurátory, organizací Člověk v tísni nebo Charity ČR.

Od zájemců o zaměstnání to vyžaduje však ochotu vydat se i do míst, kde je práce s ubytováním sjednána. Ubytování je nabízeno např. v bývalých vysokoškolských kolejích nebo na ubytovnách. Není určeno pro celé rodiny. Uchazeč o zaměstnání musí mít vždy platný občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny. Výhodou tohoto sjednání práce je, že uchazeč po výkonu trestu nemusí dokládat výpis z rejstříku trestů, neboť zaměstnavatel je s touto skutečností již seznámen. Do začátku je možné spolupracujícímu uchazeči, který nemá žádné zázemí nabídnout i potravinovou pomoc, či oblečení z charitativní činnosti.

(brv)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz