Středa 18. květen 2022
Svátek má Nataša

Jirkov - Velká rekonstrukce Dvořákovy ulice v Jirkově má za sebou první část prací. Letos se bude samozřejmě pokračovat, v plánu je dojít při opravách alespoň k mostu přes říčku Bílinu. Největší akcí bude přestavba křižovatky nad Tescem.

V současné době je téměř dokončená rekonstrukce komunikace od polikliniky ke zmíněné křižovatce. Na vozovce, po které se nyní jezdí, je už hotová silnice v nové šíři. V druhé (ještě rozestavěné) části bývalé silnice povede cyklostezka, chodník a pás zeleně. Tato část by měla být hotová do dubna, kdy přijde na řadu přestavba křižovatky na kruhový objezd. Trvat bude tři měsíce a budou s ní spojená poměrně výrazná dopravní omezení, o kterých bude jirkovská radnice ještě podrobněji informovat. 

Po dokončení okružní křižovatky bude rekonstrukce pokračovat kolem čerpací stanice směrem k Novým Ervěnicím. „Předpokládáme, že práce letos dojdou minimálně k mostu, včetně jeho opravy a vybudování podjezdu pro cyklisty pod ním,“ doplňuje vedoucí odboru majetku a útvaru investic Milan Reiner.

V následujícím roce pak velkou akci za více než 40 milionů korun završí poslední etapa. Křižovatka na kraji Nových Ervěnic se rovněž změní v okružní a rekonstrukce se pak protáhne po Palackého ulici až ke kruháku u základní umělecké školy.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz