Čtvrtek 8. prosinec 2022
Svátek má Květoslava

Chomutov – Strážníci chomutovské městské policie pomáhali zmatenému a promrzlému muži, který u sebe měl poměrně značný finanční obnos. Brašna s penězi skončila na služebně strážníků.

Hlídka městské policie byla přivolána do domu v ulici Palackého, kde ležel na schodech starší muž, který se nemohl dostat do bytu a byl celkově zmatený. S mužem byli na chodbě dva mladíci, kteří hlídce sdělili, že důchodce objevili zmateného a podchlazeného na ulici, zřejmě se ztratil a nevěděl, jak se dostat domů. Mladíci ho tedy doprovodili na místo, které jim řekl. Sousedka z domu pak zavolala na pomoc městskou policii.

Strážníci se zkoušeli dostat do bytu, kde měl dotyčný bydlet, ale ani jeden z jeho klíčů do zámku nepasoval. Muž se celý třásl zimou a po chvíli usnul. Strážníci  mu proto zavolali záchranku a mezi tím se rozhodli zkontrolovat jeho věci a sepsat obsah černé brašny, kterou měl u sebe. Kromě různých dokumentů a dokladů se uvnitř tašky nacházelo i něco přes 40 000 tisíc korun v hotovosti.

Hlídce se nakonec podařilo zjistit telefonní číslo na syna starého pána, který přislíbil, že za otcem okamžitě zajede do nemocnice, a brašnu si vyzvedne.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz