Neděle 17. únor 2019
Svátek má Miloslava

Ústí nad Labem – Smutný případ mají na stole policisté v Ústí nad Labem. Řeší krádež, kde je pachatelkou teprve 7letá holčička. Kradla v obchodě na příkaz své matky. Bohužel to není ojedinělý případ, kdy rodiče, aby se vyhnuli případnému trestu, vysílají krást své nezletilé děti. Děje se tak po celém Ústeckém kraji a často je problém to rodičům dokázat. V Ústí ale vše natočila kamera v prodejně. 

Využít nízkého věku své dcery, tudíž její beztrestnosti, se rozhodla matka, kterou zlákala opuštěná kabelka v obchodním centru v Ústí. Vše odhalil kamerový systém prodejny. „Matka jdoucí se svou sedmiletou dcerou a obhlížející si terén, si všimla odložené kabelky v obchodě. V tu chvíli ihned využije příležitosti a do obchodu vysílá svou dceru kabelku ukrást. Vše společně s partnerem sleduje zpovzdálí. Holčička je úspěšná. Kabelku odcizí a všichni tři společně odchází i s úlovkem domů,“ popisuje scénář krádeže mluvčí krajské policie Veronika Hyšplerová.

„V nejbližší době policisté vzhledem k věku dívky případ odloží, avšak dál se celá věc bude řešit cestou sociálního odboru. Bohužel se nejedná o ojedinělý případ. Existují rodiče, kteří záměrně své děti vysílají krást, neboť jsou si vědomi toho, že nezletilé děti nejsou trestné odpovědné,“ dodala policistka.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací