Sobota 10. duben 2021
Svátek má Darja

Ústecký a Středočeský kraj - Kriminalisté zadrželi v prosinci organizovanou skupinu zabývající se zcizováním zboží ze zásilek přepravovaných prostřednictvím logistického centra. Do případu se zapojilo celkem 130 policistů, a to jak ze středních Čech, tak i z ústeckého krajského ředitelství policie.

Pověření pracovníci a zástupci společnosti středočeského logistického centra podali několik trestních oznámení, jejichž obsahem byla trestná činnost spočívající ve zcizování většího množství zboží, převážně elektroniky, ke kterému docházelo již od konce loňského roku při přepravě do logistického centra, nebo přímo v jeho areálu.

Ze skutečností uváděných v oznámení vyplývalo, že se jedná o promyšlenou a organizovanou trestnou činnost několika osob, které jednak pracují či pracovali ve společnosti, případně do logistického centra zásilky se zbožím vozí jako zaměstnanci subdodavatelské přepravní společnosti. Jednotliví členové skupiny přímo vykrádali zásilky se zbožím, případně se podíleli na skladování, rozprodávání, či zajišťování odbytu odcizených věcí.

"Na základě přijatých oznámení se od konce letošního května začali případem intenzivně zabývat středočeští kriminalisté, kteří postupně rozkrývali strukturu organizované skupiny. V rámci prováděného šetření při objasňování tohoto případu úzce spolupracovali s pověřenými pracovníky logistického centra. Po několikaměsíční práci se jim podařilo zdokumentovat a následně počátkem prosince letošního roku i zadržet šestičlennou organizovanou skupinu osob, které se přímo podílely na zmiňované trestné činnosti, a které svým jednáním poškozené společnosti způsobily škodu, předběžně vyčíslenou na částku přesahující hranici dvou miliónů korun," uvedl mluvčí Policie ČR Zdeněk Chalupa.

V rámci provádění úkonů v trestním řízení policisté předvedli 16 osob a na základě vydaných příkazů příslušného soudu provedli 16 domovních prohlídek, a dále 10 prohlídek jiných prostor. Kriminalisté při realizaci prohlídek zajistili více jak 1000 kusů odcizeného zboží, finanční prostředky ve výši půl miliónu korun a tři luxusní vozidla.

Na základě vyhodnocení výsledků provedených šetření, operativní činnosti, výslechů osob, provedených domovních prohlídek a prohlídek jiných nebytových prostor, jakož i dalších úkonů v trestním řízení vyšetřovatel v této věci letošního 5. prosince zahájil trestní stíhání šesti osob ve věku 21 až 33 let pro zločin krádež, u dvou zadržených navíc ještě i pro přečin podílnictví. V současné době se se v této trestní kauze navýšil počet trestně stíhaných osob, a to z původních šesti na osm, kdy s ohledem na vývoj a prověřovaní dalších skutečností, které vycházejí v průběhu šetření najevo, se však nemusí jednat o číslo konečné.

"Obviněným osobám, sedmi mužům a jedné ženě, za tuto trestnou činnost v případě prokázání viny a jejich následném odsouzení hrozí až osmiletý trest odnětí svobody, peněžitý trest, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty," dodal mluvčí.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací