Neděle 26. červen 2022
Svátek má Adriana

Jirkov - Ve čtvrtek 9. listopadu začala platit vyhláška, podle níž se ve dvou částech Jirkova nebude vyplácet část dávek. K původnímu návrhu ze začátku září nepřišly žádné připomínky ani námitky.

Vyhlášené lokality se oficiálně nazývají „oblasti se zvýšeným výskytem sociálně vyloučených jevů“. Jedna zahrnuje část Nových Ervěnic vymezenou ulicemi Ervěnická, Nerudova, K. Čapka, B. Pacholíka, J. K. Tyla, K. H. Máchy, Šimkova, Fr. Schmieda, Osvobození a část ulice Chomutovská (čp. 1119 a 1120). Druhá obsahuje celou ulici Krušnohorská na horním sídlišti.

Obě oblasti patří mezi takzvaně sociálně vyloučené lokality a lidé je vnímají jako problémové. Dokazují to zkušenosti sociálních pracovníků i policejní statistiky.

Od zmíněného data nebudou mít noví nájemníci v těchto ulicích nárok na jednu část dávek, konkrétně doplatek na bydlení. Úřad práce jim ho nevyplatí.
Vedení Jirkova si od tohoto kroku slibuje, že pomůže částečně omezit obchod s chudobou. Lokality se totiž stanou méně atraktivní pro spekulanty, kteří často na sociálních dávkách skrze své nájemníky parazitují.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz