Středa 12. srpen 2020
Svátek má Klára

Chomutov - Každoroční boj o čisté trávníky, parkoviště a chodníky právě začal. Technické služby během podzimu sváží denně z ulic až deset tun listí.

Sběr listí začal už tradičně v parku ČSA, kde je díky vzrostlému stromovému porostu listí vůbec nejvíce. Velké množství je i v ostatních parcích. Každý den čistí ulice od listí zhruba patnáct pracovníků. “Listí se uklízí mechanicky promocí traktůrků nebo ručním hrabáním. Dále používáme fukary a vysavače listí. Odvoz pak zajišťují malé náklaďáky,” popsal vedoucí provozovny zeleně Daniel Voborník.

Technické služby sbírají listí na místech, kde je to aktuálně zapotřebí. Každý druh stromu totiž opadává v jinou dobu. Jakmile vrstvu listí zakryje sníh, musejí Technické služby se sběrem přestat. Začnou opět při oblevě, pokud však během zimy na dostatečnou dobu nepřijde, může se stát, že listí z ulic zmizí až brzy na jaře.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací