Sobota 27. listopad 2021
Svátek má Xenie

Jirkov - Panorama Krušných hor, Jedlová, horizont s kopci Českého středohoří... Jedinečný pohled nad korunami stromů slibuje rozhledna, kterou město Jirkov plánuje postavit u Jindřišské. Letos to kvůli dotaci nevyšlo, projekt to ale nepohřbilo. Jen oddálilo.

Už teď je ale možné si výhled z budoucí rozhledny vychutnat alespoň u monitoru počítače. Město totiž nechalo na místě budoucí rozhledny vypustit dron s fotoaparátem, který nasnímal fotografie panoramat přesně ve výšce, z níž se budou v budoucnu rozhlížet turisté. „Přestože jsme si už na začátku nechávali vše vyměřovat, chtěli jsme mít jistotu, jaký výhled se lidem naskytne a zda mu nebude něco překážet,“ vysvětluje starosta Radek Štejnar.

Město má teď k dispozici panoramatickou fotografii, se kterou lze libovolně otáčet a kochat se nevšedním pohledem. Stačí kliknout na snímek níže, otevře se ve FB, kde se již můžete rozhlížet.

Rozhlednu chce Jirkov postavit v příštích letech, a to na vrcholu kopce Na Skalce u vísky Jindřišská. Do první světové války tu menší rozhledna stála, pak byla zbořena a už se neobnovila.

Nová vyhlídková věž bude čtrnáct metrů vysoká, výhled bude z výšky 12,5 metru. Postavena bude z kamene, dřeva a kovu. U rozhledny radnice vybuduje také odpočinkové místo pro cyklisty a turisty s přístřeškem a informačním panelem.

S myšlenkou přišli již před lety lidé z Okrašlovacího spolku Jindřišská. Městu se myšlenka zalíbila a drží se jí. „Je to nejen atraktivní turistický prvek, ale také další zajímavý cíl pro Jirkovany, kteří si chtějí vyjít na vycházku do přírody,“ dodal k tomu starosta.

(jd)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací