Úterý 2. březen 2021
Svátek má Anežka

Ústecký kraj – Na vyšetření v mamodiagnostickém centrum v chomutovské nemocnici se lze objednat také elektronicky. Pacientky využívající tohoto způsobu komunikace a objednávání si mohou v klidu vybrat termín a čas, který jim vyhovuje.

V Chomutově je nejmodernější mamodiagnostické centrum v Ústeckém kraji. Vzniklo rekonstrukcí a rozšíření prostor při radiodiagnostickém oddělení. Objednat se na mamograf lze elektronicky na této adrese: www.kzcr.eu/cv/mamo. Formulář slouží k objednání preventivní (screeningové) mamografie pro ženy nad 40 let věku, které nemají žádné příznaky nádorového onemocnění prsu.

„Při slavnostním otevření modernizovaného mamodiagnostického centra v červnu letošního roku jsme zde přáli co nejvíce spokojených pacientek. A toto je další z kroků, které k naplnění onoho přání může vést,“ řekl Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní.

Stavební úpravy mamodiagnostického centra a nákup mamografu vyšly Krajskou zdravotní na 12,05 milionu korun, z čehož 3,1 milionu korun z této částky pokryly vlastní zdroje. Ústecký kraj stavební úpravy podpořil 6 miliony korun, na pořízení mamografu v hodnotě 3,69 milionu korun získala Krajská zdravotní dotaci od ministerstva zdravotnictví.

Mamodiagnostické centrum je určeno zejména pacientkám z jihozápadní části Ústeckého kraje a přilehlých oblastí. V současné době v chomutovském centru evidují okolo 35 tisíc pacientek, které chodí opakovaně na vyšetření. V loňském roce jich tu provedli zhruba 14 tisíc. Rozšířením chomutovského mamodiagnostického centra je očekáván v průběhu jednoho roku nárůst až na 20 tisíc vyšetření ročně.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací