Pondělí 16. červenec 2018
Svátek má Luboš

Chomutov - Záchranná stanice pro handicapované živočichy v Chomutově v současné době, jako každý rok na podzim, opět přijímá především ježky. Většinu z nich však zbytečně.

„Lidé se často snaží zachraňovat ježky, kteří naši pomoc nepotřebují. Pokud není ježek zraněný, apatický či jinak handicapovaný, tak je po kontrole zdravotního stavu, zvážení a odčervení opět vypuštěn do volné přírody,“ uvedl zoolog Miroslav Brtnický. „Často k nám veřejnost nosí ježky v domnění, že jde o jedince, kteří by nepřežili zimu. Pokud ale ježek na začátku října váží kolem 250 gramů, má ještě čas se dostatečně před zimou vykrmit a přečkat ji bez obtíží,“ dodal.

Pokud lidé nějaké opuštěné mládě najdou, měli by se nejdříve informovat, například na webové stránce www.zvirevnouzi.cz, kde je „zvířecí poradna“ s popisem, jak postupovat při nálezu zraněného zvířete nebo opuštěného mláděte. Mohou se také podívat na takzvaný „ježčí“ kalendář.

Aby měl ježek šanci na úspěšné přezimování, potřebuje na konci října vážit přibližně 400 gramů. Velkou roli hraje i počasí. Ježci upadají do zimního spánku při poklesu nočních teplot pod bod mrazu. V té době by měli vážit alespoň 600 až 700 gramů.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací