Středa 27. leden 2021
Svátek má Ingrid

Jirkov - Trolejbusovou linku č. 341 čeká na území Jirkova tříměsíční výluka. Od poloviny října do poloviny ledna nebude moci zajíždět k Horníku a obsluhovat tři zastávky na trase. Je to kvůli velké rekonstrukci Dvořákovy ulice.

Původně se s výlukou MHD v průběhu rekonstrukce nepočítalo, problém ale nastal u křižovatky pod Penny Marketem. Stavební firma potřebuje kvůli odstranění středových panelů svést dopravu do jednoho pruhu a trolejbusy nezvládnou v křižovatce zatočit. „Na rovném úseku se dá trolejové vedení trochu stáhnout ke straně, ale křižovatka je stavěná napevno,“ potvrzuje ředitel Dopravního podniku měst Chomutova a Jirkova Petr Maxa.

Stavební firma Herkul se společně s městem snažila najít i jiná řešení, ale přeložka vedení v křižovatce by byla příliš složitá a vzhledem k vytížení odborných firem i zdlouhavá. Proto zbylo jediné řešení, a to dočasná výluka trolejbusové dopravy.

Linka č 341. nebude od 16. října 2017 do 14. ledna 2018 obsluhovat zastávky Jirkov - Horník, Jirkov - Vinařická I a Jirkov – Hornická. Místo toho bude pokračovat přes zastávku Jirkov – Červenohrádecká na autobusové nádraží. Tam bude také linka během výluky začínat.

Pro Jirkovany z okolí Horníku bude nejbližší zastávka na ulici Dvořákova, případně mohou využít autobusovou linku č. 301, která zůstane zachovaná a na trase případně přestoupit. „Věříme, že i přes nepříjemnosti s tím spojené budou mít lidé pro dopravní omezení pochopení,“ dodává starosta Jirkova Radek Štejnar.

Rekonstrukce Dvořákovy ulice je jednou z největších investičních akcí posledních dob. Začalo se s ní letos v září, konec je naplánovaný na červen 2019. Kompletní rekonstrukce vozovky od polikliniky až k Novým Ervěnicím a dolů k budově Základní umělecké školy obsahuje mimo jiné i přestavbu dvou křižovatek na okružní. Náklady činí 42 milionů korun.

 

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací