Úterý 2. březen 2021
Svátek má Anežka

Ústecký kraj - Všeobecné sestry a další nelékařští zdravotničtí pracovníci, kteří pracují v režimu třísměnného a nepřetržitého provozu, dostanou zvláštní příplatek 2 000 korun. Jeho přiznání potvrdilo svým rozhodnutím představenstvo společnosti Krajské zdravotní na svém jednání 27. září. Příplatek je financován z prostředků ministerstva zdravotnictví.

Představenstvo společnosti zároveň také rozhodlo, že vedoucí zaměstnanci na odděleních, kde je příplatek poskytován, tedy vrchní a staniční sestry, získají příplatek za stejné období také, a to z vlastních zdrojů Krajské zdravotní. „Pravidla nastavená ministerstvem nepamatují na ty nelékařské pracovníky, kteří za chod těchto oddělení odpovídají a řídí je. Jejich práce je náročná a odpovědná a jsem přesvědčen, že je nutné ji ocenit,“ uvedl Ing. Jiří Novák, předseda představenstva.

Zaměstnancům, kteří mají na příplatek nárok, bude vyplacen za měsíce červenec a srpen v mimořádném výplatním termínu na konci září. Dále pak bude vyplácen v běžných výplatních termínech počínaje výplatním termínem za září, což je 12. říjen.

Vedení společnosti a její představenstvo se zabývalo i poskytnutím příplatku pro další skupiny zaměstnanců, kteří pracují nepřetržitě, není u nich však nastaven třísměnný nebo nepřetržitý pracovní režim. Díky podpoře Ústeckého kraje bude možné příplatek 2 000 korun poskytnout ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku i těmto zaměstnancům.

Krajská zdravotní se bude dále zabývat odměňováním i u dalších kategorií zaměstnanců. „Stejně jako jsme řešili absenci osobních příplatků u všeobecných sester, chceme postupně věnovat pozornost i dalším kategoriím zaměstnanců, jako jsou například sanitáři, a zlepšovat jejich odměňování. Na říjnovém jednání představenstva vyhodnotíme možnosti, které nám v tomto směru dá nová úhradová vyhláška,“ uvedl Ing. Jiří Novák.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací