Pátek 25. květen 2018
Svátek má Viola

Chomutov - Aktivisté umístili před chomutovský supermarket Lidl dřevěný kříž. Má upozornit na chování řetězce, který na svých letácích odstranil z památek křesťanské symboly.

"Dřevěný kříž umístěný aktivisty před chomutovský supermarket Lidl (vlastněný Dietrem Schwarzem, nejbohatším občanem Německa a také velkým kamarádem nechvalně proslulého finančníka G. Sorose) upozorňuje na chování tohoto řetězce, který z obalů svých výrobků, kde jsou vyobrazeny křesťanské památky, odstraňuje v grafickém programu kříže. Nenechme si vzít globálními silami naše kořeny a tradice!" uvedli na svém facebookovém profilu Národní demokraté Chomutov.

Ke kauze se vyjádřil i Lidl Česká republika. "V souvislosti s reakcemi na reklamní materiály a obaly výrobků prodávaných v prodejnách Lidl v rámci tematické akce „Řecký týden“ oficiálně prohlašujeme, že tým v České republice se na tvorbě uvedeného designu nepodílel. Obaly byly vytvořeny mezinárodním reklamním týmem a jsou jednotné pro všechny země, ve kterých obchodní řetězec působí," uvedl řetězec v oficiálním prohlášení.

"Naším úmyslem v Lidl Česká republika rozhodně není popírat historickou realitu. Jsme českou společností, a proto považujeme za důležité kromě naší omluvy zdůraznit, že při všech našich obchodních činnostech jsme vždy ctili a respektovali české historické dědictví, tradice, kulturu i náboženskou identitu a takto se budeme chovat i nadále," dodala společnost.

"Veškeré reakce zákazníků i veřejně činných osob proto předáme mezinárodní centrále v Německu a zasadíme se o to, aby tato kritika byla při tvorbě reklamních materiálů a obalů zohledněna," končí vyjádření českého Lidlu.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací