Čtvrtek 11. srpen 2022
Svátek má Zuzana

Ústecký kraj - V týdnu od 4. do 9. září září policisté na přechodech pro chodce doprovodí děti do školy.

Prázdniny dětem utekly jako voda a už tu máme nový školní rok. I v letošním roce budou policisté v Ústeckém kraji první týden v září děti doprovázet do škol. Policisté budou stát v ranních a odpoledních hodinách na vytipovaných přechodech pro chodce v blízkosti škol.

Preventivní projekt "Zebra se za Tebe nerozhlédne!" je Policejním prezidiem České republiky realizován od roku 2007 dvakrát ročně v rozsahu jednoho týdne po celém území České republiky, a to na začátku školního roku a v jeho druhé polovině.

Cílem projektu je preventivně působit na chodce a další účastníky silničního provozu, zejména pak osvojovat dodržování pravidel bezpečného přecházení vozovky, odbourávat mýty o absolutní přednosti chodců na přechodech pro chodce.

„Neustále dětem připomínáme, že řidiči nestačí svoje vozidlo zastavit, pokud jim chodec náhle vstoupí do vozovky. Proto je důležitý i oční kontakt s řidičem a případně i následné poděkování nebo mávnutí rukou určitě řidiče potěší,“ říká mluvčí policistů v Ústeckém kraji Veronika Hyšplerová.

Zebra (a policisté) radí:

  • Vozovku přecházej na přehledném místě, pokud je v blízkosti přechod pro chodce, použij ho!
  • Do vozovky smíš vstoupit po bezpečném rozhlédnutí. Pravidlo zní: 3x se rozhlédni: vlevo, vpravo, vlevo a rychle přejdi!
  • Vždy si počínej tak, aby řidič měl šanci zastavit vozidlo před přechodem pro chodce!
  • Do vozovky vstupuj, až když vozidla bezpečně zastaví, nikdy nevbíhej před jedoucí vozidla

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz