Neděle 26. červen 2022
Svátek má Adriana

 

Chomutovsko – Kriminalisté se opakovaně obracejí na občany se žádostí o pomoc při pátrání po bankovních lupičích z Kadaně a Klášterce nad Ohří. První loupež se stala již 12. června, druhá 2. srpna. Ani jeden případ se zatím policistům nepodařilo objasnit.

Loupeže vyšetřují krajští kriminalisté. Prověřují mimo jiné i možnost, že by oba případy spolu mohly souviset. Poznatky k pachatelům ale zatím nemají, opakovaně proto zveřejňují fotografie lupičů a žádají o pomoc veřejnost. „Žádost směřuje i na případné svědky, kteří se v inkriminovanou dobu pohybovali v okolí banky a mohli by policistům poskytnout jakoukoliv informaci o pohybu podezřelých mužů,“ řekla policejní mluvčí Alena Bartošová s tím, že případné informace lze zavolat na linku 158.

Záhadný muž s bílou kšiltovkou z Kadaně

K bankovní loupeži v Kadani došlo 12. června v 11:20 hodin. Do budovy banky vešel neznámý muž a pod pohrůžkou použití střelné zbraně po pokladní požadoval finanční hotovost. Pokladní mu peníze vydala.

1807pachatelkadan

Popis pachatele:

Muž ve věku cca 40 let. Je vysoký asi 180 centimetrů. Má světlou pleť a tmavé vlasy nakrátko střižené. V době loupeže měl neoholené vousy, tzv. několikadenní strniště. Na očích měl dioptrické brýle a na hlavě bílou kšiltovku. Oblečen byl do tmavě zelené mikiny s potiskem a kapsou vpředu a tmavých kalhot. Hovořil česky.

Maskovaní lupiči v Klášterci

Druhá loupež se stala 2. srpna mezi 13:30 – 13:48 hodin v pobočce banky v Petlérské ulici v Klášterci nad Ohří. Banku tentokrát přepadli dva pachatelé. Vyhrožovali střelnou zbraní a požadovali finanční hotovost. Po získání určité peněžní částky oba muži z banky odešli do ulice Královéhradecké.

1708pachatel1

Popis 1. pachatele:

Mladší muž ve věku cca 25 let, sportovní postavy a výšky cca 175 centimetrů. Podle svědků je snědé pleti a má vyholenou hlavu. V době loupeže měl na hlavě kšiltovku s potiskem, na sobě tmavou mikinu s kapucí, tmavé kalhoty a světlé sportovní boty. Hovořil česky.

1708pachatel2

Popis 2. pachatele:

Mladší muž ve věku cca 25 let, štíhlé postavy a výšky 175 – 180 centimetrů. Má černé nakrátko střižené vlasy. V době loupeže měl na hlavě modrou kšiltovku. Na sobě měl tmavou mikinu s kapucí, tmavé kalhoty a sportovní boty. Hovořil česky.
Více se k popisu zatím nepodařilo zjistit, oba pachatelé měli v době loupeže maskovaný obličej.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz