Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír
Archivováno

Chomutov – Do víkendového dvojzápasu nastupovali s šestibodovým náskokem v tabulce, případné výhry by jim zajistily vítězství v I. divizi druhé ligy a účast v závěrečné fázi florbalové soutěže. Chomutovští nenechali nic náhodě a své soupeře z Rokycan a Turnova porazili rozdílem třídy.

fbc98

24 gólů ve dvou dnech

V obou zápasech držel domácí výběr vývoj pevně na svých hokejkách. V sobotním klání proti Rokycanům rozhodovala již první třetina, ve které Chomutov nasázel západočeskému soupeři šest branek (konečný stav utkání 11:2), v neděli proti Turnovu pak drtivý brankostroj přišel ve druhé a třetí části hry. Ty domácí ovládli jedenácti vstřelenými góly a završili tak vysoké vítězství 13:5.

„Je to historický okamžik"

Do konce základní části chybí sehrát ještě dvě utkání, již nyní je ale stoprocentně jasné, kdo postoupí do finální fáze a zahraje si „play – up" o místo v 1. lize. „Je to veliký a historický úspěch chomutovského florbalu," pochvaluje si předseda oddílu FbC 98 Petr Novotný a jedním dechem dodává, „určitě je ale na místě zmínit, že tento okamžik nepřišel náhodou, nýbrž je výsledkem dlouhodobé koncepční práce nás všech."

„Závěr rozhodně neodchodíme"

Jak bylo napsáno, na borce čekají ještě dvě utkání, a byť by se někomu mohlo zdát, že už o nic nejde a bude to tak trochu trénink a příprava na závěr sezony, předseda tento fakt okamžitě popírá. „V žádném případě. I když už je, jak se říká, hotovo, rozhodně nehodláme utkání odchodit. Nakonec, přijďte se sami podívat, povzbudit a oslavit s námi postup do play-up. Kluci si to určitě zaslouží."

Další zápasy

Zlákala vás pozvánka Petra Novotného? Pak si tedy do svého kalendáře zapište následující data – sobota 8. března, 17.00, Městská sportovní hala, Chomutov – Jablonec nad Nisou a neděle 9. března, 10.00, stejné místo, Chomutov – Liberec.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz