Sobota 25. červen 2022
Svátek má Ivan

Chomutov - Na jízdním kole s přídavným motorem měl jezdit v okolí autobusového nádraží v Chomutově opilý muž. Vyjela k němu hlídka městských policistů, kteří o události informovali na svých facebookových stránkách.

Hlídka po příjezdu na místo zaznamenala muže opírajícího se o zábradlí a vedle sebe měl již zmiňované kolo. Strážníkům sdělil, že na jízdním kole nejezdil, jen si chtěl odpočinout a pak jít domů, přičemž kolo povede vedle sebe. Muž byl poučen, aby na kole nejezdil, jakožto i o možném postihu za jízdu pod vlivem alkoholu.

Následně strážníci muže monitorovali opodál a čekali na jeho další počínání. Muž usedl na jízdní kolo, rozjel se, ale během okamžiku spadl i s kolem na pozemní komunikaci. Hlídka mu pomohla vstát, kolo přemístila pryč z komunikace a vyzvala muže k prokázání totožnosti. Ten bohužel ani po poskytnutí nezbytné součinnosti nemohl výzvě vyhovět, jelikož neměl u sebe jediný doklad. Musel být tedy převezen na Policii ČR ke zjištění nezbytných nacionále.

Následně byl vzat zpět na místo k dořešení události. Byl vyzván, aby se podrobil dechové zkoušce, která proběhla několikrát, vždy s pozitivním výsledkem, tedy 2,81 a 3,08 promile. Byl hlídkou poučen, že je podezřelý ze spáchání přestupku a dále byl vyzván k dobrovolnému vydání jízdního kola, čemuž nechtěl vyhovět, tudíž mu bylo odňato.

Dále byl vyzván, aby se následující den dostavil na služebnu k sepsání zápisu o podání vysvětlení, a informován, že celá událost bude předána příslušnému správnímu orgánu Magistrátu města Chomutova k dořešení.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz