Čtvrtek 11. srpen 2022
Svátek má Zuzana

Chomutov - Město vyhlásí architektonickou soutěž na rozvoj Kamencového jezera. Chce získat koncepční dokument pro další rozvoj areálu jezera a jeho blízkého okolí. „Soutěží bychom rádi získali třeba nové návrhy řešení vstupů a vjezdů do areálu, které by měly reflektovat aktuální potřeby například po demolici hotelu v Přemyslově ulici nebo nevhodný vjezd do kempu přes obytnou zónu.” popisuje záměr náměstek David Dinda.

Soutěž, která díky svému rozsahu a zaměření je první svého druhu v Chomutově, představuje pro město dobrý způsob, jak získat větší množství konkrétních architektonických a urbanistických návrhů, které jsou řešeny z mnoha pohledů. „Z návrhů si město může vybrat ten nejoptimálnější, přičemž má v zádech odbornou nezávislou porotu z řad architektů,“ vysvětluje vedoucí odboru rozvoje a investic Hana Nováková. Půjde o dvoufázovou soutěž. V prvním kole bude řešena ideová koncepce a v druhém kole architektonické návrhy.

Vyhlášení by mělo proběhnout do konce srpna s tím, že návrhy prvního kola by měly být předloženy do poloviny listopadu. Ukončení druhého kola bude záviset na délce hodnocení a ukončení prvního kola. „Předpokládáme, že celá soutěž bude ukončena přibližně v květnu 2018,“ dodává Nováková. První realizace podle vítězných návrhů by se měly uskutečnit v roce 2019.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz