Úterý 2. březen 2021
Svátek má Anežka

Chomutovsko - Již podesáté vyrazil napříč Českou republikou Miroslav Kalina z Loun, aby podpořil onkologické oddělení chomutovské nemocnice v rámci projektu Běh o život. Za dobu konání akce přispěl zdravotnickému pracovišti více než milionem korun.

Miroslav Kalina je bývalým onkologickým pacientem chomutovské onkologie, který ve svých třiceti letech, po těžké nemoci, začal znovu nabírat fyzičku a tvrdě na sobě pracovat. „Letos jsem jel celou trasu poprvé na kole. Protože jsem pořád běhal, oddělal jsem si Achillovu šlachu. Založil jsem tak novou tradici, kdy bych chtěl jet příští rok znovu. Až mi odejdou nohy, tak si koupím handbike,“ řekl v cíli se smíchem Miroslav Kalina.

Za pět dní ujel neuvěřitelných osm set osmdesát kilometrů. „Nejvíce mi chyběla manželka, když jsem jel sám bez doprovodu. Jet trasu na kole bylo horší než ji běhat. Na zádech jsem měl s výbavou osmikilový batoh, kdy s touto zátěží šlapat kopce v Orlických horách a Jeseníkách není legrace,“ doplnil Kalina.

2507pacient1

Cílem Běhu o život je podpora a zkvalitnění léčebných podmínek a zdravotnického vybavení chomutovského onkologického oddělení. Letos přímo na lounském náměstí Petr Kalina předal šek paní primářce MUDr. Martině Chodacké na 30 tisíc korun. „Díky aktivitě pana Kaliny došlo k výraznému zpříjemnění prostředí zejména na lůžkové části chomutovského onkologického oddělení, jako bylo dovybavení pokojů televizory, rekonstrukce sociálních zařízení včetně kuchyňky. Symbolickým vyjádřením poděkování celého onkologického oddělení Miroslavu Kalinovi bylo předání obrazu se sportovní tematikou, která je mu velmi blízká,“ uvedla primářka.

Přivítat Miroslava Kalinu v cíli a zatančit mu přišly členky klubu BeFit Louny, které 9. září od 15.00 hodin uspořádají na lounském letním cvičišti ve prospěch chomutovské onkologie akci pod názvem Memoriál pro Péťu. „Pro návštěvníky bude připraveno cvičení lekce Zumby, jízda na kole, které se Miroslav účastní, běh s kočárky a další aktivity,“ pozvala závěrem na akci Andrea Kloučková z BeFit Louny.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací