Kladno / Chomutov – Tak jsme se konečně zase dočkali. Po třech neúspěšných zápasech si Piráti připisují cenné vítězství, tři body uzmuli kladenským Rytířům.

Opět 1:2, tentokrát ale dobře pro nás

Stejným poměrem jako poslední domácí zápas, tedy 1:2, skončilo pro chomutovské hokejisty šestadvacáté extraligové kolo. Tentokrát jsme ale byli na té správné straně bodového stavu. Z posledního místa v tabulce jsme se sice neodlepili, dva body jsme ale na nejbližšího souseda v tabulce stáhli. Karlovy Vary totiž podlehly doma brněnské Kometě v prodloužení.

Palec hore pro Hrušku a Růžičku

Cestu za chomutovským vítězstvím dnes řídili dva muži v pirátském dresu. Útočník s číslem 44 David Hruška a strážce brány Martin Růžička. Prvně jmenovaný otevřel účet zápasu ve 14. minutě první třetiny a po bezbrankové prostřední části hry přidal druhou trefu sedm minut po začátku třetiny třetí.

Domácí Rytíři sice ještě zásluhou Miloslava Hořavy stihli v 54. minutě snížit, touto trefou se ale konečné skóre zápasu definitivně uzavřelo.

Růža postavil tyčky dobře

Bez opomenutí nesmí zůstat ani výkon muže v chomutovské brance. Úspěšně čelil třiadvaceti střelám, třikrát mu pomohla dobře postavená branková konstrukce a pouze jednou lovil puk zpoza svých zad.

Následují Vary a Sparta

Další dvě kola nečeká Piráty nic lehkého. V úterý vyjíždějí do Karlových Varů, tedy právě již zmiňovanému nejbližšímu sokovi v tabulce, ve čtvrtek pak hostí doma dokonale rozjetou Spartu.