Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Jirkov - Potřetí se poběží městem, potřetí bude Milan Dzuriak pokoušet hranice své bolesti, potřetí budou lidé z Jirkova pomáhat. Nenechte si ujít start letošní Cesty proti bolesti a udělejte si v pátek 23. června odpoledne čas.

Akce začne ve čtyři hodiny, kdy se otevře registrace účastníků pro charitativní běh. Trasa povede přes Olejomlýnský park a běžci za padesátikorunové startovné dostanou speciální náramek Cesty proti bolesti. Ten si budou moci koupit i ostatní návštěvníci akce, přijdou ale o možnost proběhnout se po boku Davida Kämpfa nebo chomutovských florbalistů.

Každopádně nebudou se nudit ani ti, kteří se k běhu nepřidají. S dětmi mohou zajít do městských sklepů, které oživí scénky z pohádek v podání herců chomutovského Divadla Nahoď. Nebo si mohou vystoupat na městskou věž a projít si při tom Muzeum Jirků.

Až do večera bude na náměstí hrát živá hudba a na své si přijdou milovníci různých žánrů. Na pódiu vystoupí třeba jirkovští hiphopeři, bluesové trio, metalová kapela nebo folk-popový písničkář. Na večer je pak připravené hromadné vypouštění heliových balonků k nebi. I ty se budou prodávat na místě. Vstupné na hudební část akce je zdarma.

2206cestaprotibolesti1

Sedmiletá Míša Bernardová je vážně postižená, přesto plná optimismu.            Foto archiv rodiny

Výtěžek ze startovného i prodeje suvenýrů a občerstvení půjde na konto nadačního fondu Cesta proti bolesti. Letos je určen dvěma příjemcům: Sedmileté těžce postižené Míše Bernardové z Otvic, která je opoutána na invalidní vozík. Druhým příjemcem bude jirkovské sdružení PROHANDICAP, kterému fond koupí zvedák do auta, jímž rozváží postižené klienty.

Na akci naváže další charitativní pouť Milana Dzuriaka, který v neděli 25. června vyrazí na kole ze slovinského Šentjuru zpět do Jirkova.                              

Program 3. ročníku Cesty proti bolesti

16.00 - Zahájení akce a registrace běžících, začátek pohádkového podzemí v podání Divadlo NAHOĎ Chomutov, otevření městské věže, prodej heliových balónků, občerstvení

16.30 - start charitativního běhu - ulice Kostelní u Infocentra

16.30 - hip hop Jirkov - FLEX KID a ChuliGuns

17.30 - Petra Börnerová Trio

18.15 – Abdera

19.15 - Anacreon

20.05 - Vypouštění heliových balónků

20.15 - Abde

21.00 – Voxel

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz