Neděle 17. leden 2021
Svátek má Drahoslav

Chomutov - Chomutovská radnice spustila hlasování o pěti milionech korun, které byly letos vyčleněny na projekt Společně tvoříme Chomutov. Peníze v rámci participativního rozpočtu čili takového, o kterém rozhodují jen občané, jsou určeny na úpravu a oživení veřejných prostranství. “Občané měli možnost navrhovat a v tuto chvíli mají možnost i rozhodnout, na jaké návrhy budou tyto peníze použity,” řekl primátor Marek Hrabáč. Na on-line hlasování mají lidé 14 dní.

Hlasovat lze od 12. 6. do 25. 6. na webu www.naschomutov.cz. Do hlasování postoupilo 28 z 65 zaslaných projektů, které prošly sítem odborného zkoumání, zda jsou realizovatelné. “Projekty, které budou hlasováním vybrány k realizaci, se stanou součástí investic realizovaných městem,” říká náměstek primátora David Dinda.

Hlasující má možnost udělit až 9 kladných hlasů a až 4 záporné. Každému návrhu lze udělit jen jeden hlas, ať už kladný nebo záporný. Oba hlasy mají stejnou váhu, ale záporných je méně a lze je uplatnit až po užití hlasů kladných, aby nedocházelo k čistě sabotážnímu hlasování. Hlasování je určené pro všechny osoby, které bydlí, pracují nebo využívají veřejná prostranství na území města Chomutova. Každý může hlasovat pouze jednou. Po sečtení všech plusových a všech minusových hlasů u každého návrhu budou návrhy seřazeny od nejvyššího po nejnižší počet získaných hlasů, přičemž do realizace budou vybrány záměry s minimálním počtem 50 hlasů až do vyčerpání 5 milionů korun.

1306cvhodiny

NÁVRHY, PRO KTERÉ MŮŽETE HLASOVAT

Návrhy pro atraktivnější veřejný prostor: Obnova květinových hodin (na snímku), Pěší zóna u kostela sv. Kateřiny, Přestupák a taky park, Lavičky podél cyklostezky na Březenecké, Proměna dvora Husovo nám. 38, Dvě solární lavičky do centra a Rozkvetlý městský park.

Návrhy pro bezpečnější prostor: Spojka cyklostezky a cyklotrasy mezi Kamencovým jezerem a Bandou, Přechod pro chodce na Březenecké k Penny, Lampy do Kyjické ulice, Osvětlení v části Eldoráda směrem od Výletní ulice, Úprava sjezdu na cyklotrasu v Přemyslově ulici (u dolní brány zooparku), Přechod pro chodce k MŠ Radost za zastávkou na Palackého ulici, Zábradlí pro bezpečí dětí na lávce přes přivaděč v Děvínské ulici a Do školy bez strachu – oprava chodníků před ZŠ v Havlíčkově ulici.

Návrhy pro sport a zábavu: Venkovní ping-pongové stoly ve Skalkové ulici, Hřiště s umělým povrchem a mantinely na Dehtochemě, Venkovní posilovací stroje na Domovince, Discgolfové hřiště na Kamenném vrchu, Venkovní ping-pongové stoly na Domovince, Bezručovo údolí - zábavně na I. mlýn, Bike areál Chomutov - dokončovací práce, Přímořské zátiší v parku a Vybudování dětského hřiště v Klicperově ulici.

Návrhy pro upravenější prostor: Rekonstrukce chodníků v Jirkovské ulici, Oprava psího útulku, Rekonstrukce obvodové zdi hřbitova v Beethovenově ulici, Bezručovo údolí - lesní cestou na I. mlýn bezpečně a Upravení okolí fontány v parku.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací